Výtvarka pro mrňouse s rodiči

  • čtvrtek 10:00 – 11:00 (2 – 4 roky s rodičem)

O čem to je?

Koncept, který nemá v širém okolí obdoby. Jedná se o společné tvoření nejmenších malířů zhruba od dvou let se svým rodičem (nebo třeba babičkou). Jeho smyslem je využít dětskou spontaneitu a chuť experimentovat v prostředí, které je k tomu uzpůsobené a to tak, aby celé počínání dávalo smysl. Pokud chcete dítěti a také sami sobě dopřát prožitek a požitek s barvou, ale nechce se vám stále vymýšlet co dělat, kupovat barvy, tvořit pár minut a poté hodinu uklízet a drhnout bílý gauč ve vašem obýváku, je tento kroužek přesně pro vás. 

Pro koho?

Malování je určeno pro holky a kluky přibližně od 2 let, kteří již chvíli vydrží při činnosti a není jejich primární snahou vše ochutnat. S sebou k ruce mají maminku, tatínka nebo třeba babičku. Je možno přijít i se dvěma dětmi. Lekce na sebe navazují jen lehce tematicky, nemusíte se tedy bát, že při nepřítomnosti vám něco uteče. 

V čem je prostor ateliéru jedinečný?

Ateliér je vybaven tak, aby přímo vybízel k tvoření, nevadí mu rozlitá barva. Pracujeme na zemi, různě seskládaných stolech, na stěně. K dispozici je velká skříň a šuplíky plné různých barev, kříd, tuší, pastelů, fixů, vodovek, štětců všech velikostí, špachtlí, nůžek, lepidel, třpytek, keramické hlíny, látek .. a různého recyklovaného materiálů, který se průběžně v ateliéru objevuje a zase mizí (tímto děkuji rodičům, že často přinesou zužitkovatelné přebytky z práce). 

Jak to probíhá?

Scházíme se jednou týdně na 60 minut v maximálním počtu 8 dětí s rodičem. Každou lekci provází pro děti zajímavý námět respektující roční období, svátky, velmi se věnujeme zvířecí říši a květinám. Malující nedostávají ale žádnou šablonu nebo mustr, jak má výsledek vypadat. V úvodu lekce je připravena jednoduchá motivační hra, otázky úměrné věku a poté série drobných výtvarných činností, které na sebe navazují. Malujeme štětcem, houbičkou, rukama, stříháme, lepíme, trháme, zdobíme, složitější úkony přenecháme maminkám. Pokud se někdo “zasekne” u jedné činnosti a je jí doslova fascinován a pohlcen, může se jí klidně věnovat do konce lekce. Hotovou práci si děti odnášejí domů. Anebo třeba babičce na lednici :).

K čemu je to dobré? 

Děti mají možnost se seznámit s různým materiálem, ke kterému se třeba doma nedostanou. Tvoříme na velké formáty, které nás nesvazují. V tomto období je pro děti velmi důležitý experiment, co se stane, když …. . Často je také přítomnost na kroužku prvním stykem s kolektivem. To je samozřejmě i přidaná hodnota pro maminky, které tak mají příležitost “dostat se mezi lidi”. Během lekcí panuje příjemná atmosféra, smích a často dochází i ke sdílení rodičovských slastí a strastí. 

Můžu to přijít vyzkoušet?

Zcela jistě. Pro domluvení zkušební lekce zavolejte na 602 181 097.

Kolik to stojí?

Standardně si malující dvojice předplácí 5 lekcí dopředu: 1000 Kč. V ceně je zahrnutý veškerý materiál. Kdo má předplaceno, s tím je počítáno. Jako matka třech dcer zcela chápu potíže s dětskými nemocemi, proto je vždy možnost se do středy 18:00 omluvit a zbývající kurzovné se posouvá o další týden. Takto omluvit lze nejvýše 5 lekcí (tj. na vyčerpání předplatného je 10 týdnů). Berte, prosím, na vědomí, že za pozdní nebo žádnou omluvu se kurzovné nevrací. Je možné za sebe vyslat náhradníka.

Pokud chcete přijít jen někdy, je třeba ověřit volnou kapacitu. Stačí zavolat na 602 181 097.

Mgr. Marta Sojková, mba

IČ: 02146401

+420 602 181 097

sojkova.mar@seznam.cz

Vochov 3