Malujeme podle známých malířů

Letní novinka: čtvrtky 14:00 – 16:30 (od 6 let)

O čem to je? 

Žhavá novinka léta 2024! Jedná se o jednorázová setkání pro děti od 6 let, sourozenci vítáni. Každé setkání se budeme věnovat jednomu známému umělci. Zajímavým a zábavným způsobem, převážně formou kooperativních her, se dozvíme zajímavosti z jeho života, jakým způsobem a proč tvořil, podíváme se na dobu, ve které žil. Inspirujeme se jejich nejslavnějšími díly a vytvoříme obraz v jejich duchu. Děti si z odpoledne odnesou hotové plátno, zážitek a nové informace. Přihlásit se je možno na jedno setkání, na výběr nebo klidně na všechna.

  • 4.7. Vincent van Gogh

  • 25.7. Claude Monet

  • 1.8. Pablo Picasso

  • 15.8. Jackson Pollock

  • 22.8. Andy Warhol

  • 29.8. Vasilij Kandinskij

Pro koho?

Malování je určeno pro holky a kluky přibližně od 6 let, ideálně, pokud již umí číst. Ideální i pro sourozence, horní věková hranice není stanovena.

V čem je prostor ateliéru jedinečný?

Ateliér je vybaven tak, aby přímo vybízel k tvoření, nevadí mu rozlitá barva. Pracujeme na zemi, různě seskládaných stolech, na stěně. K dispozici je velká skříň a šuplíky plné různých barev, kříd, tuší, pastelů, fixů, vodovek, štětců všech velikostí, špachtlí, nůžek, lepidel, třpytek, keramické hlíny, látek .. a různého recyklovaného materiálů, který se průběžně v ateliéru objevuje a zase mizí (tímto děkuji rodičům, že často přinesou zužitkovatelné přebytky z práce nebo domácnosti). K dispozici je naditá knihovna s uměleckou tematikou, plátno a projektor. 

Jak to probíhá?

Sejdeme se v ateliéru ve 14 hodin, seznámíme se a vrhneme na připravené úkoly, kvíz, příběh apod. Poté již přijdou na řadu plátna a barvy, ošaháme si je, zjistíme, jak moc jsou podobné nebo rozdílné oproti těm, které měli k dispozici daní umělci. A hurá do práce :). 

K čemu je to dobré? 

Přes prázdniny většina kroužků nefunguje. Tento typ kurzu nabízí jednorázovou možnost si zamalovat, ponořit se do světa plného barev, mít radost z vlastnoručně vytvořeného obrazu, spolupracovat s kamarády a v neposlední řadě se zchladit v horkých letních dnech v prostředí ateliéru. 

Kolik to stojí?

Cena: 590 Kč. Zahrnuje veškerý materiál (barvy, plátno a další), lektorné. Berte, prosím, na vědomí, že počet míst na kurzu je omezen, aby byl zachován individuální přístup. Příprava kurzu je náročná na čas i materiál, proto se za neabsolvovanou lekci peníze nevrací. Pokud je vaše dítě nemocné, dejte tento fakt vědět co nejdříve, abychom společnými silami našli náhradníka.

Mgr. Marta Sojková, mba

IČ: 02146401

+420 602 181 097

sojkova.mar@seznam.cz

Vochov 3