Kurz malby akrylem

 

  • Neděle 9:00 – 12:30 (děti od 12 let a dospělí)
  • Nejbližší volný termín: 16.6.

O čem to je? 

Pohodové nedělní dopoledne pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, ale i pro ty, kterým malba přináší potěšení na denní bázi. Každý malující má své místo u stolu a stojanu, své plátno a svou předlohu (vybranou z velkého množství připravených či vlastních – ty jsou vhodné konzultovat se mnou předem). Předávám tipy, triky a efektivní postupy práce, obecné záležitosti jak nakládat s akrylovými barvami, jak se dívat na námět. Vše přizpůsobuji konkrétním požadavkům malujících. Odcházíte s hotovým obrazem a pocitem, že malování není až taková věda. 

Pro koho?

Malování je vhodné pro dospělé a starší děti od zhruba 12 let. Není potřeba mít žádné předchozí zkušenosti, jen chuť vzít štětec do ruky a prostě to zkusit. Na své si přijdou i zkušenější malíři, kteří najdou pro své tvoření tolik potřebný klid a prostor. 

V čem je prostor ateliéru jedinečný?

Ateliér je vybaven tak, aby přímo vybízel k tvoření, všude najdete barvy, inspiraci. Malujeme na hliníkových a dřevěných stojanech u stolu nebo ve stoje, jak je komu libo. Veškerý materiál a pomůcky jsou účastníkům plně k dispozici včetně pracovního oblečení. Podle chuti si lze uvařit čaj, kávu, vždy je připraveno něco k zakousnutí. Ateliér se nachází ve sklepních prostorech, proto je vhodné se obléci do dlouhých kalhot a starší mikiny, nepřezouváme se. 

Jak to probíhá?

Setkání začíná v 9 hodin (není-li uvedeno jinak) a končí zhruba ve 12:30 – 13:00. Vyberete si místo, uvelebíte se s nápojem a navzájem si sdělíme očekávání od kurzu. Na to reaguji krátkým teoretickým povídáním rozsahem dle potřeby a aktuální skladby malířů. Pak vybíráme předlohu a ke každé předám svůj tip, jak ji uchopit, jak vůbec začít, na co dát pozor. Poté již pracujeme, povídáme a užíváme skvělého relaxu. Do děl zasahuji svou rukou úplně minimálně, vyznávám tzv. IKEA efekt (aneb co si udělám sám, z toho mám větší radost). Konec přizpůsobujeme tempu malujících a vzájemné domluvě. 

K čemu je to dobré? 

Krom toho, že se naučíte něco nového a zaměstnáte ruce, strávíte čas ve skvělé společnosti podobně naladěných lidí (vždy se schází skvělá parta), zjistíte, že máte v sobě potenciál, o kterém ani netušíte. A možná objevíte svůj nový koníček, tak jako spousta účastníků, kteří se poté vrací opakovaně. 

Kolik to stojí?

Cena: 1000 Kč. V ceně je zahrnutý veškerý materiál, občerstvení, lektorné. Berte, prosím, na vědomí, že míst z důvodu možnosti zachování individuálního přístupu není mnoho a přihlaste se pouze, pokud víte, že máte v kalendáři prostor. Příprava kurzu vyžaduje dosti času, proto se částka za neúčast nevrací. Pokud jste nemocní, dejte tento fakt vědět co nejdříve, abychom mohli společnými silami najít náhradníka.

Nejbližší volný termín: 16.6.

Mgr. Marta Sojková, mba

IČ: 02146401

+420 602 181 097

sojkova.mar@seznam.cz

Vochov 3